ot kuafor detayli ic temizlik
Temizlik 100%
Hijyen 100%
Koruma 100%
Otomobil

1.000₺

Suv

1.500₺

Jeep

1.750₺

Minibüs

2.000₺

İç Temizlik Hizmeti

Detaylı iç temizlik, günümüz koşullarında otomobiller sadece ulaşma aracı değil artık bir yaşam alanı olarak da kullanılmaktadır. Bu nedenle en az evimiz kadar otomobilimizin temizliği de büyük önem taşıyor. Nasıl ki evimizdeki alanlara göre farklı temizleyiciler varsa otomobil için de aynı şekilde birden çok temizleyici ve koruyucu uygulamalar bulunmaktadır.

 

Birçok araştırmaya göre otomobillerin içerisinde milyarlarca virüsün bulunduğu ortaya çıkmıştır. Otomobil içinde öksürüyoruz, hapşırıyoruz, farklı alanlarda temas ettiğimiz elimiz ile otomobil içinde direksiyona, vites koluna, kapı koluna temas ediyoruz. Egzoz gazları, dış ortamlardan araç içine giren kirler, klima kanallarında oluşan bakteriler araç içini olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Başta tuvalet olmak üzere birçok ortamda bulunduktan sonra otomobillere giriyoruz ve o ortamda yaşamaya devam etmekteyiz. Bu da gün içerisinde bulunduğumuz alandaki virüs ve mikrobu araç içerisine taşıdığımız anlamına gelmektedir.

 

KAWAX Garage Detaylı İç Temizlik Hizmeti tavan temizliği, torpido temizliği, kapı ve fitil temizliği, koltuk temizliği, taban halısı temizliği, bagaj temizliği uygulamaları ile bu gibi sorunları en az seviyeye indirmekteyiz.

 

Tavan Temizliği

Otomobilde en az kirlenen yer olarak düşünülse başta dışarıdan gelen egzoz duman ben bunun gibi fark edilmeyen etken ile araç tavanı bir şekilde kirlenmesine yol açmaktadır. Kullanmış olduğumuz tavan fırçası ile veya bir bez ile silinir ve kuru bir havlu ile kurulanır. Tavandaki, güneşlik, sunroof, elbise askıları, arka konsül ve emniyet kemerleri Tavan Temizliği hizmeti içerisindedir.

 Torpido Temizliği

Uygulama öncesinde araç içerisindeki elektronik ve dijital bölgeler kullanılacak temizlik ürününün temasından zarar görmemesi adına kapatılır. Araç İçi Temizleyicisi ve Genel Temizleme ürününü uygulama bölgesine püskürtülerek yapılır. Fırçalama işleminden sonra temiz bir bez veya havlu ile silinir ve hava ile kurutulur. Kalorifer petekleri, vites konsolu, direksiyon bölgesi (sinyal ve silecek kolları, far açma kapama düğmeleri) detaylı şekilde temizlenir. Dijital bölgelerin zara görmemesi için kapatılır.

Kapı ve Fitil Temizliği

Kapı aksamında bulunan (elektronik cam açma kapama düğmeleri, ayna ayar düğmeleri, hoparlörler) elektronik bölgeler gerekli görüldüğünde kapatılıp hafif nemli bir bez veya fırça ile temizlenir. Kapı içi kumaş, plastik, vinil veya deri aksamlar çok kirli ise Genel Temizleyici az kirli ise Araç İçi Temizleyicisi ürünleri kullanılarak döşeme fırçası ile fırçalanır. Çıkarılamayan, ağır lekeler için Leke Sökücü ürünleri kullanılır. Havlu veya temiz bir bez ile silinip, hava ile kurutulduktan sonra işlem tamamlanır.

Koltuk Temizliği:

Çok kirli yüzeylere Genel Temizleyici, az kirli yüzeylere Araç İçi Temizleyicisi ürünleri kullanılır. Döşeme fırçası ile fırçalanır, vakum makinesi çekilir, temiz bir görünüm elde edilinceye kadar işlem tekrarlanır ve havlu ile kurulama işlemi uygulanır. Çok fazla kirlenmiş, lekeli bölgeler için kir ve lekeler çıkıncaya kadar (kir-leke) sökücü ürünleri uygulanır.

Taban Halısı Temizliği:

İlk önce, koltuk aralarında ve taban halısının ulaşılması zor bölgelerine buharlı ve hava tutulur, gözle görülür toz, kum ve kaba kirler temizlenmiş olur. Çok kirli yüzeylere genel temizleyici, az kirli yüzeylere ise araç içi temizleyicisi ürünleri kullanıldıktan sonra taban fırçası ile fırçalanır. Vakum makinesi ile temiz bir görünüme ulaşana kadar işlem tekrarlanır.

Bagaj Temizliği:

Bagaj içi her şeyi ile boşaltılır ve elektrikli süpürge ile süpürülür. Çok kirli yüzeylere genel temizleyici, az kirli yüzeylere araç içi temizleyicisi ürünleri kullanıldıktan sonra taban fırçası ile temizlik uygulaması yapılır. Temiz bir görünüm elde edilene kadar Vakum makinesi ile vakumlayarak çekilir. Bagaj fitili, plastik aksamları bagaj halısı ve stepne dahil bagajda bulunan tüm takım ve aletler temizlenerek hijyen sağlanır. Plastik akşamlara daha sağlıklı kullanılması için çok amaçlı koruma uygulanır.

En son işlemde araç içi ahtapot dediğimiz ısıtıcısı ile 30-40 dakika kurutulur. Bu işlem sırasında araç içindeki ısı 60-80 dereceye kadar yükseltilir ve ıslak veya nemli hiçbir yer kalmayacak şekilde uygulanır. Sonucunda Kawax Garage Detaylı İç Temizlik Hizmeti tamamlanmış olur.

Yukarı